PR - medyczny serial telewizyjny

AMERYKAŃSKIE SZPITALE, W KTÓRYCH RATUNEK ZNALAZŁY DZIECI Z POLSKI

Media Relations w branży filmowej dla  telewizji Active Family

 

News prasowy

Amerykańskie szpitale,  których ratunek znalazły dzieci z Polski

 

Czy za oceanem życie ma większą wartość? Czy polską medycynę i amerykańską dzieli przepaść? Czy szpitalna rzeczywistość wygląda w Stanach Zjednoczonych inaczej niż w Polsce? 

 

Nowe, poruszające seriale dokumentalne „Szpital Dziecięcy – Kansas” i „Szpital Dziecięcy – St. Louis” emitowane w telewizji Active Family odkrywają codzienność prestiżowych amerykańskich szpitali pediatrycznych: Dziecięcego Szpitala Miłosierdzia w Kansas City i szpitala w St. Louis, do którego po ratunek przybywają dzieci z całego świata, również z Polski. Kamera pokazuje małych pacjentów, którym dzieciństwo zabrała ciężka choroba i ich rodziców, rozdartych między nadzieją a rozpaczą, oraz pielęgniarki i lekarzy, zmagających się nie tylko z ograniczeniami wiedzy medycznej, ale też ze zmęczeniem i stresem. Każdy, nawet najmniejszy pacjent, to osobna historia, każdy lekarz to tylko człowiek… A kiedy kończą się ludzkie możliwości, pozostaje wiara w cuda. Każdemu, kto mierzył się z chorobą i śmiercią bliskiego człowieka, emocje doświadczane przez bohaterów serialu są bliskie.

Tylko tamte szpitale są inne, bliższe fikcyjnej rzeczywistości doktora House’a niż naszej służby zdrowia. Lekarze z Kansas City i St. Louis nie walczą z urzędniczymi ograniczeniami, a co najwyżej z tajemnicą ludzkiego życia. Mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt i dostęp do najnowszych odkryć medycznych po to, by skupić się na leczeniu i relacji z pacjentem. Mimo to czasem przegrywają.

Seriale dokumentalne „Szpital Dziecięcy Kansas” i „Szpital Dziecięcy – St. Louis” to opowieść o bólu i niepewności, a jednocześnie o determinacji i przekraczaniu ludzkiej wytrzymałości. A także o miłości, która potrafi pokonać nawet najcięższą chorobę. Oglądając „Szpital Dziecięcy”, poznasz najnowsze techniki leczenia, zobaczysz kulisy pracy personelu medycznego na szpitalnych oddziałach i salach operacyjnych oraz doświadczysz wielkiej skali emocji – radości, smutku, wzruszenia.

„Szpital Dziecięcy Kansas” i „Szpital Dziecięcy – St. Louis”, emitowane codziennie w telewizji Acitve Family, zostały uhonorowane prestiżową nagrodą Emmy. Telewizja Active Family dostępna jest na Platformie Nc+, Orange, Netia, Toya, Inea, oraz w 100 sieciach kablowych w całej Polsce.

 

Magda Kaczyńska

Zobacz news>
Zobacz więcej> 

Magda
dwacreo@dwacreo.pl