News prasowy: Co się stało z Iwoną Wieczorek

NEWS PRASOWY: C0 SIĘ STAŁO Z IWONĄ WIECZOREK?

Media Relations dla Wydawnictwa Harde (Grupa ZPR Media)

News Prasowy

A widzisz, mamo. A widzisz, mamo…
Śledztwa Szostaka. Co się stało z Iwoną Wieczorek?

 

28 listopada będzie miała premierę książka pióra Janusza Szostaka ,,Co się stało z Iwoną Wieczorek?”, wydana nakładem Wydawnictwa Harde, opisująca najbardziej medialną historię zaginięcia w Polsce, nierozwiązanego od ośmiu lat.

 

Śledztwo prowadziła Komenda Wojewódzka Policji i Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, ale  w poszukiwania młodej kobiety zaangażowani byli również „Łowcy cieni”, policjanci z Poznania specjalizujący się  w tropieniu najbardziej niebezpiecznych przestępstw, detektywi, jasnowidze, radiesteci. Medialny rozgłos, który ekscytował lub budził oburzenie, zaktywizował działania policji. Bez rezultatu, być może dlatego, że jak twierdzi Janusz Szostak, autor ,,Co się stało z Iwoną Wieczorek?”, sprawcy mogli być związani z półświatkiem biznesmenów, policjantów, pracowników wymiaru sprawiedliwości. Nadzieja odżyła po przekazaniu sprawy Prokuraturze Krajowej.

Janusz Szostak, wraz z Fundacją Na Tropie, podjął się wyjaśnienia zagadki zniknięcia nastolatki. W ,,Co się stało
z Iwoną Wieczorek?” opisuje przebieg reporterskiego śledztwa, rejestruje rozmowy z osobami związanymi
z dramatem, analizuje zebrane materiały i tomy policyjnych akt. Jest przekonany, że morderca Iwony Wieczorek przewija się wielokrotnie na kartkach książki. Deklaruje kontynuowanie dziennikarskiego śledztwa, jeśli policyjne dochodzenie nie skończy się sukcesem.

Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 r. w drodze z sopockiego klubu Dream Club, gdzie bawiła się
z koleżanką Adrią oraz trzema poznanymi niedawno kolegami: Adrianem, Markiem i Pawłem, do domu w dzielnicy Jelitkowo w Gdańsku. Właśnie zdała maturę. Dostała się na studia do Wyższej Szkoły Marynarki. Trwało lato. Wakacje zapowiadały się pięknie.

Co roku w Polsce, według danych policji, znika niemal 20 tysięcy osób. Większość z nich wraca do domu lub zostaje odnaleziona. Niektórzy przepadają bez wieści. Bliscy przeżywają katusze niewiedzy, nie mogąc przez lata poznać prawdy o życiu lub śmierci zaginionego ojca, żony, syna. Być może dziennikarskie śledztwo, którego zapisem jest książka ,,Śledztwa Szostaka. Co się stało z Iwoną Wieczorek?”, przyczyni się do rozwiązania zagadki zniknięcia 19-letniej mieszkanki Gdańska przed ośmiu laty. I dzięki temu matka nastolatki będzie mogła przeżyć godnie żałobę po ukochanej córce.

,,Co się stało z Iwoną Wieczorek?” autorstwa Janusza Szostka – redaktora naczelnego „Reportera” i prezesa Fundacji Na Tropie – to kolejna reporterska książka Wydawnictwa Harde po ,,Śledztwa Szostaka. Byłam dziewczyną mafii”, ,,Bandyci i celebryci” oraz ,,Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”, będącą zapisem rozmowy Janusza Szostaka i Błażeja Chyły z Jarosławem „Masą” Sokołowskim. Ukaże się 28 listopada 2018 roku i będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych.

Wydawnictwo Harde zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję prasową z udziałem dziennikarza śledczego i autora książki Janusza Szostaka. Konferencja odbędzie się 28.11.2018 roku  o godz. 12.00 w Centrum Prasowym Foksal (Warszawa ul. Foksal 3/5).

 

Zobacz news prasowy>
Zobacz także>

Magda
dwacreo@dwacreo.pl